Vadouvan yoghurt curry met kip – Vadouvan is inmiddels al een tijdje helemaal ‘hot’ in horeca-land en je zult steeds vaker op de menukaarten iets tegen kunnen komen met vadouvan; schuimpje van, gemarineerd of gestoofd in, met vadouvan mayonaise, vadouvan olie, etcetera.
En wat is dat dan vadouvan? Het is een specerijenmengsel. Van oorsprong een gefermenteerd, grof specerijenmengsel, bijna een pasta en wel een kruidenpasta met Indiase roots. Het werd met name in Frankrijk heel populair en daarmee ook aangepast aan de Franse keuken. Net als met al die specerijenmengsels het geval is, iedere familie heeft zijn eigen ‘geheime’ recept voor vadouvan. Tegenwoordig is de droge versie ervan in zwang, want die is lekker makkelijk in het gebruik. Het is een specerijenmengsel vergelijkbaar met kerriepoeder. Kerrie is immers ook een samengesteld goedje. De droge vadouvan kan je sinds kort in de Nederlandse supermarkt vinden, in het rijtje van de andere Original Spices by Jonnie Boer.
Vadouvan is een milde kerrie die is samengesteld uit uienpoeder, uienstukjes, mosterdzaad, knoflookgranulaat, kurkuma, kardemom, fenegriek-, komijn- en venkelzaad, dragon, kruidnagel, laurier en rozenblaadjes. Je kunt vadouvan voor van alles en nog wat gebruiken; vervang de standaard kerrie die je gebruikt eens door vadouvan….
Je kunt vreselijk culinair aan de slag gaan met vadouvan, maar ik heb dit recept zo eenvoudig mogelijk gehouden, voor hen die vadouvan nog niet kennen. Het vega bloemkoolgerecht met vadouvan mayonaise dat je hier kunt vinden, is misschien al gek genoeg voor je 🙂
Kippendijen; een veelzijdig stukje kip
Kipkarbonades, kippendijfilet en kippendijen, allemaal verschillende namen voor het bovenste deel van de kippenpoot. Wat is het verschil?
Vadouvan yoghurt curry met kip
500-600 gram kippendijen
- 2 el plantaardige olie
- 1 ui, fijngehakt
- vadouvan, 1 el + 1 tl
- 300 ml Turkse of Griekse yoghurt
- 50 gram amandelpoeder (gemalen amandelen)
- 1 el rozenwater*
- peper en zout
- ½ bosje koriander, blaadjes grof gehakt
Verhit 2 eetlepels olie in een braadpan en bak de uisnippers zacht op een matig vuur. Doe 1 eetlepel vadouvan bij de ui en bak even kort mee. Leg de kippendijen in de pan en bak ze kort aan alle kanten aan.
Giet de yoghurt en het rozenwater bij de kip en roer alles om. Schraap ook het aanbaksel van de bodem los. Roer de gemalen amandelen erdoor en ½ theelepel zout. Laat de kip vervolgens op een zacht vuurtje, met de deksel op de pan garen in 10 tot 15 minuten.
Roer er vlak voor je de kip serveert nog 1 theelepel vadouvan door en breng de vadouvan yoghurt curry op smaak met peper en zout. Schep de korianderblaadjes erdoor. Houd een paar blaadjes achter voor de garnering.
Lekker met rijst en/of linzen, naan of een ander platbrood. Wij aten er iets gezoete snijbonen bij, maar je kunt bijvoorbeeld ook sperciebonen of bloemkool nemen.
*Rozewater kost bijna niks en is te koop in toko’s en islamitische winkels.
Je kunt de vadouvan-yoghurtcurry nog ‘zwoeler’ maken door er extra kardemom aan toe te voegen en/of gewelde rozijntjes mee te laten trekken. Kardemompeulen (2 à 3 stuks) direct aan het begin met de vadouvan meegeven of ½ theelepel kardemompoeder gelijktijdig met de yoghurt toevoegen.
Klik hier om direct naar de website van Euroma Original Spices te gaan.