Carpaccio van ossenhaas – Ben jij liefhebber van een echt lekkere carpaccio? Zorg voor echt goede kwaliteit vlees en snijd zo dun mogelijk.
Het begint met kwaliteit
Eet je carpaccio om maar iets op tafel te hebben? Of eet je een carpaccio omdat je er echt van wilt genieten? De verschillen in carpaccio’s zijn enorm. Je kunt bijvoorbeeld pakjes gesneden carpaccio kopen, maar dat is dan wel echt zonde van je geld. Tenminste, als je echt lekker wilt eten. Je kunt echt beter naar een goede slager gaan en om een stukje ossenhaas vragen. Dat rundvlees is niet goedkoop, maar wel veel en veel lekkerder.
Het meest gegeten voorgerecht in restaurants
Carpaccio is megapopulair en het maakt niet uit of het nu zomer of winter is, carpaccio is altijd lekker. Een goede carpaccio is gesneden van ossenhaas en smelt in de mond. Hoe je het voorgerecht afwerkt, is aan jou je kunt kiezen voor een kruidenmayonaise, truffel mayonaise of voor pesto, iedereen heeft zo zijn voorkeur. Ook hoort er iets van groente en pijnboompitjes of nootjes bij en natuurlijk Parmezaanse kaas. Veel lijkt lekker, maar maak keuzes! Alles moet in balans zijn en overdaad schaadt, je wilt natuurlijk wel nog de ossenhaas proeven.
Carpaccio van ossenhaas
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 300 gram ossenhaas liefst van het dunne stuk
- peper en zout
- wat olijfolie
- een stukje Parmezaanse kaas
- 8 kerstomaatjes
- 4 plakjes komkommer
- 1 lente-ui
- 2 takjes verse peterselie
- 25 gram rucola
- 2 eetlepels mayonaise
- een paar druppeltjes citroensap
- 25 gram pijnboompitten
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je carpaccio van ossenhaas;
Smeer het stukje ossenhaas in met olijfolie en bestrooi met peper en zout. Rol dit in huishoudfolie en leg dit ongeveer 6 uur in de diepvries. Doe je dit korter dan is het vlees niet stevig genoeg, langer dan is het te hard en kom je er met je mes niet doorheen.
Hak de steeltjes van de peterselie zeer fijn en meng deze met de mayonaise, breng op smaak met een paar drupjes citroenrasp en een beetje peper, snijd de komkommer en de lente-ui in reepjes en de tomaatjes in plakjes. Rooster de pijnboompitten kort in de koekenpan.
Zet 4 borden klaar. Snijd met een zeer scherp mes, zo dun mogelijke plakjes van de ossenhaas. Verdeel deze direct over de borden. Eenmaal ontdooit kun je ze niet meer verplaatsen. Duw de plakjes netjes in vorm en zet eventueel met plastic folie ertussen in de koelkast tot gebruik.
Verdeel een paar druppeltjes kruidenmayonaise over de carpaccio, verdeel een paar takjes rucola en de gesneden groentes over de carpaccio’s. Rasp er een beetje Parmezaanse kaas over en bestrooi met een paar pijnboompitjes en enkele blaadjes peterselie. Serveer de carpaccio van ossenhaas met vers brood en zoute boter.
Tafel lekker !!