• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
dinsdag 20 januari 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Nieuwtjes

Hoe lang kunnen we nog vis eten uit eigen Noordzee? Dit is het moment om te kiezen voor lokale vis

0

De Noordzee ligt voor onze deur en barst van de vis. Toch wordt het steeds moeilijker om die lokale vis op ons bord te krijgen. De Nederlandse visserij staat onder druk door stijgende kosten, importconcurrentie en overheidsbeleid dat verduurzaming bemoeilijkt. Hoe lang kunnen we nog genieten van vis uit eigen water? En waarom is dit hét moment om bewust te kiezen voor lokale vis?

De toekomst van Noordzeevis staat op het spel

De Nederlandse kottervloot, die verantwoordelijk is voor een groot deel van de Noordzeevis, kampt met grote uitdagingen. Brandstofkosten rijzen de pan uit en verduurzamingsplannen blijven liggen door een gebrek aan financiële steun. Dit betekent dat vissers afhankelijk blijven van fossiele brandstoffen en de kostprijs van lokale vis steeds verder stijgt. Gevolg? Supermarkten kiezen vaker voor goedkopere geïmporteerde vis, terwijl de Noordzee voor onze neus ligt.

Daarnaast worden steeds meer visgebieden ingeperkt door de aanleg van windparken. Natuurlijk is de energietransitie belangrijk, maar waarom moet dit ten koste gaan van onze visserij? De Noordzee kan Nederland grotendeels voorzien van duurzame vis, maar als de ruimte voor vissers steeds kleiner wordt, verliezen we die mogelijkheid.

Waarom import als er vis dichtbij is?

Op dit moment eet Nederland maar 10% Noordzeevis, de rest komt van over de hele wereld. Terwijl we altijd gewend waren aan vis van dichtbij, wordt lokale vis nu gezien als duur. Maar is dat wel een eerlijke vergelijking? Europese visserijen moeten aan strenge duurzaamheidseisen voldoen, terwijl veel geïmporteerde vis uit landen komt met minder controle op overbevissing en arbeidsomstandigheden.

Bovendien zorgt import voor een grotere ecologische voetafdruk. Vis die duizenden kilometers moet reizen, wordt vaak diepgevroren en bewerkt voordat het in de winkel ligt. Lokale vis is daarentegen vers, direct uit de Noordzee en met minder CO₂-uitstoot.

Kiezen voor de toekomst: eet vis van dichtbij

De vraag is niet of we nog vis uit de Noordzee willen eten, maar hoe lang we dat kunnen doen als we zo doorgaan. Zonder steun voor de lokale visserij en zonder een bewustere keuze van consumenten verdwijnt de Noordzeevis van onze borden. Terwijl we ons druk maken over voedselkilometers bij groente en fruit, lijken we bij vis nog steeds massaal voor import te kiezen.

Het is tijd om onze Noordzeevisserij te steunen. Door vaker te kiezen voor Noordzeevis helpen we niet alleen de vissers, maar zorgen we er ook voor dat we in de toekomst nog steeds kunnen genieten van verse, duurzame vis van dichtbij. Dus bij de visboer of in het restaurant: vraag naar vis uit eigen zee. Want hoe langer we wachten, hoe kleiner de kans dat die er straks nog is.

VerstuurVerstuurPinDeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Gerookte forelsalade

    Gerookte forelsalade

  • Pasta met scampi, kerrie en appel

    Pasta met scampi, kerrie en appel

  • Gefrituurde wijting

    Gefrituurde wijting

  • Broodje vissticks

    Broodje vissticks; met zelfgemaakte vissticks van kabeljauw

  • Kabeljauwburgers

    Kabeljauwburgers met een Oosters tintje; lekker kruidig en krokant

  • Garnalenbisque met venkel

    Garnalenbisque met venkel (van Hollandse garnalen)

  • Visnuggets voor op de borrelplank

    Visnuggets voor op de borrelplank

  • salade niçoise verse tonijn

    Genieten van vis op zijn best; salade Niçoise met verse tonijn

  • Viscocktail van gerookte makreel

    Viscocktail van gerookte makreel en ei; hier kun je mee voor de dag komen

  • Tartaar van gerookte zalm en rode biet

    Tartaar van gerookte zalm en rode biet; snel en chique

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Currysoep met spliterwten
  • Selderijsalade met mandarijn
  • Zuurkoolschotel met ananas, ham en kaas
  • Roergebakken witlof met honing en mosterd
  • Tarte tatin van banaan
  • Cranberrykoek; een heerlijke traktatie voor bij de koffie of een high tea

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring