• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
maandag 19 januari 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Nieuwtjes

Wat is een couscoussière?

0
hoe werkt couscoussiere

Wat is een couscoussière? – Tijdens mijn laatste verjaardag kreeg een heuse couscoussière (de Arabische benaming is kiskas) en een bijbehorend kookboekje. Ik vind het een geweldige pan en gebruik hem dan ook zeer regelmatig. Hij is superlicht in gebruik en het staat zo leuk in de keuken en op het gasfornuis.

Beginnen bij het begin: wat is couscous?

In de supermarkten vind je eigenlijk alleen voorgestoomde couscous. Maar zelfs deze wordt lekkerder door het bereiden in de couscoussière. In het droge klimaat van het Midden-Oosten werd durum tarwe gekookt en gedroogd. Deze vorm heet Bulghur. In het minder droge klimaat van Noord-Afrika werden er van durum tarwe piepkleine bolletjes gevormd en dit heet couscous. In Italië werd de durum tarwe zeer fijn gemalen en van dit meel werd er pasta van gemaakt. Beter bekend als Farina de semola di grano duro.

En dan nu naar de pan!

Hoe werkt couscousiere 1Van oudsher was een couscoussière gemaakt van aardewerk. Tegenwoordig niet meer. Een couscoussière bestaat uit twee delen: een tonvormige pan en een opzetpan dat er uit ziet als een vergiet, maar veel kleinere gaatjes heeft. De couscous moet tenslotte in de opzetpan blijven om gestoomd te worden en niet gekookt worden in de pan eronder.

Couscous wordt in Nederland vaak gekookt. Of zelfs op een nog snellere manier bereid door er kokend water op te gieten (1 deel couscous, 2 delen water of bouillon) en dat een kwartier tot 20 minuten zo te laten staan. Voordeel is dat het snel klaar is, nadeel is dat het een klef en smakeloos gerecht kan zijn.

Van origine behoor je de couscous te stomen. Het is een proces wat flink wat tijd in beslag neemt. Je moet er dus echt wel even de tijd voor hebben, want in deze hectische tijd niet echt veel meer voor komt. Tenzij het weekend is natuurlijk. Maar ik kan het je zeker aanraden, want de couscous wordt er veel lekkerder van.

Hoe gebruik je de pan?

Afhankelijk natuurlijk van het recept fruit je onderin de pan een ui en eventueel knoflook. Dan snijd je het vlees (meestal kip of lam) in blokjes en bak je ook even mee. Nu kun je ook groenten of erwten toevoegen om het geheel heerlijk te laten stomen. Vervolgens giet je er water of bouillon op en voeg je verse of gedroogde kruiden toe.

Doe de couscous in een brede schaal en bevochtig met wat warm zout water. Voeg wat olie toe en meng het geheel goed. Laat dit even intrekken alvorens het in het vergietgedeelte te doen. Leg op dat vergiet een bord of, indien je couscoussière er over beschikt, leg je de deksel er op. Dit laat je een uur stomen. Vervolgens stort je de couscous in een brede schaal en roer je het geheel met een vork los. Voeg weer wat olie toe en meng het geheel weer. Daarna doe je de couscous weer in het vergiet en laat je het nog een half uur stomen. Dan proef je op smaak en gaarheid. Eventueel herhaal je dit proces meerdere malen totdat de couscous gaar is en “luchtig aanvoelt”.

VerstuurVerstuurPinDeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • currysoep met spliterwten

    Currysoep met spliterwten

  • selderijsalade met mandarijn

    Selderijsalade met mandarijn

  • Zuurkoolschotel met ananas - ovenschotel

    Zuurkoolschotel met ananas, ham en kaas

  • roergebakken witlof

    Roergebakken witlof met honing en mosterd

  • tatrte tatin met banaan

    Tarte tatin van banaan

  • Cranberrykoek

    Cranberrykoek; een heerlijke traktatie voor bij de koffie of een high tea

  • Picanha-taco's

    Picanha-taco’s

  • Zoete-aardappel-pastinaakkoekjes

    Zoete-aardappel-pastinaakkoekjes

  • Friet-ei: een snack uit Venlo

    Friet-ei

  • Riblappen met mosterdsaus en spruitjes

    Riblappen met mosterdsaus en spruitjes

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Currysoep met spliterwten
  • Selderijsalade met mandarijn
  • Zuurkoolschotel met ananas, ham en kaas
  • Roergebakken witlof met honing en mosterd
  • Tarte tatin van banaan
  • Cranberrykoek; een heerlijke traktatie voor bij de koffie of een high tea

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Inloggen is alleen voor abonnees; anders kies je hieronder gratis met advertenties of neem je een abonnement.

Neem een abonnement Inloggen voor abonnees

Let op: een account hebben is niet hetzelfde als een abonnement. Alleen met een actief abonnement kom je zonder advertenties binnen.

Privacyverklaring