Aardappelpuree uit de oven – Gewoon blij worden van een goede aardappelpuree? Maak deze dan zoals oma dat altijd deed. Tegenwoordig stampen we de aardappels met een klontje boter. Dit recept voor aardappelpuree uit de oven gaat net een stapje verder. We gebruiken eieren en warme melk. Vervolgens laten we de aardappelpuree gratineren in de oven. Het klassieke basisrecept maar dan gegratineerd.
Aardappels pureren; alles over puree!
Hoe maak je de lekkerste aardappelpuree? Hier vind je alles over aardappels pureren. Wat moet je wel, en wat moet je vooral niet doen?
Aardappels
Laat je weer eens vaker verleiden tot het eten van een echte aardappel. Ontdek hier de lekkerste recepten met de aardappel, inclusief tips.
Aardappelpuree uit de oven
Bijgerecht voor 4 tot 6 personen
- 1 kilo gekookte aardappelen
- ca. 4 dl. melk
- 50 gram boter
- zout, peper, nootmuskaat
- 1 ei, gesplitst
- paneermeel
Zo maak je de aardappelpuree uit de oven:
Verwarm de oven voor op 175 graden. Pureer de gekookte aardappelen met een stamper of pureeknijper. Breng de melk aan de kook, klop de kokende melk en 30 gram boter door de aardappelmassa en breng de puree op smaak met zout, peper en nootmuskaat. Zet de pan op laag vuur en blijf kloppen tot een luchtige puree ontstaat. Splits het ei, klop de eierdooier los en roer deze door de aardappelpuree. Klop het eiwit stijf, schep het door de puree en doe de puree in een ingevette ovenschaal. Strooi er paneermeel over en verdeel er wat klontjes boter op. Laat het in het midden van de voorverwarmde oven een mooi krokant korstje krijgen.
In plaats van paneermeel en klontjes boter kun je er ook jong belegen geraspte kaas over strooien.
Wil je een wat eenvoudigere maar niet minder lekkere aardappelpuree serveren? Kijk dan hier voor het recept.
Ziet er super uit 🙂
Kan ik de puree eerder maken ?
En later in de oven doen ?
Groetjes ,
Paula
Dat kan Paula, maar dan wel tussentijds in de koelkast bewaren ivm de eieren. Mogelijk moet je de oventijd dan iets verlengen. Laat je ons weten of het lekker was?
Hoe lang gaat de puree in de oven.
15 tot 20 minuten Paul, maar beter is het om te kijken of dat mooie goudbruine korstje ontstaat.
Leuk om te horen Fleur. Fijn dat we iets hebben kunnen toevoegen aan je kerstmenu. Ik gebruik inderdaad altijd warme opgeklopte melk, en je tip om slagroom toe te voegen ga ik zeker een keer proberen!
Met Kerst de lekkerste aardappelpuree ooit gemaakt dankzij dit recept. Het opkloppen van de melk is volgens mij het succes achter deze versie en doordat ik iets te weinig weinig melk had heb ik 10 dl slagroom gebruikt. Toen ik het op eerste kerstdag ging opwarmen begon de puree zelfs een beetje te rijzen! Zeer smakelijk! Dank!