• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
donderdag 5 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Kookschool

Gezellige hapjes en plankjes; Tips en trucs

0
Gezellige hapjes en plankjes

Gezellige hapjes en plankjes; Tips en trucs – We kennen het vast allemaal. Een verjaardag vieren we met hapjes. Een stel vrienden komt even langs, een plankje kaas en worst op tafel. Je kinderen komen op zondagmiddag en je wilt graag even wat lekker hartigs erbij. Een plankje met kaas en worst staat regelmatig op onze tafels. Het is onze manier om het gezellig met elkaar te maken. Nog leuker is het als het plankje er ook nog eens gezellig en smakelijk uit ziet. Daarom hebben wij bij Lekker Tafelen alle tips en trucs voor een gezellig en smakelijk plankje voor je op een rijtje gezet.

Dé tips en trucs voor een gezellige hapjes op tafel.

1. Kies voor een gezellige plank, een mooi bord of een prachtige schaal. Goed gereedschap is immers het halve werk.

2. Je hebt snel teveel hapjes, maar je wilt ook niet te weinig hebben. Een goede richtlijn is daarom gemiddeld 3 hapjes per uur. Dit wel afhankelijk van je type gasten. Heb je grote of kleine eters dan kun je het aanpassen naar een hapje meer of minder per uur. Ook het tijdstip moet je meerekenen. Is het rond etenstijd dan kun je iets meer rekenen. Is het vlak na een maaltijd dan bijvoorbeeld iets minder.

3. Houd rekening met het soort gasten dat je krijgt. Durven ze te proberen of houden ze het liever op veilig.

4. Zorg ervoor dat de hapjes op de schaal soort bij soort staan en dat het niet rommelig oogt.

5. Neem niet teveel soorten hapjes, beter veel van weinig i.p.v. een klein beetje van veel soorten.

6. Ga voor verschillende texturen en smaken, alles is al gauw zacht; leverworst, kaas, droge worst, Zeeuws spek etc. Zorg ervoor dat je iets krokant en/of iets zachts, iets zoets, iets pittigs, iets kruidigs etc. hebt voor een mooie gevarieerde plank.

7. Zorg voor kleur op je plankje. Een bordje met hapjes is al gauw bruin en geel van de kaas en worst. Varieer met kleur door er ook minitomaatjes aan toe te voegen of plakjes komkommer en deze niet apart in een schaaltje te doen.

8. Kleed je plankje aan met bijvoorbeeld dipsausjes. Heb je bijvoorbeeld kaas op je plankje serveer er dan ook een schaaltje lekkere mosterd bij of zelfs 2 soorten. Maak een yoghurtdip voor stengeltjes bleekselderij of een doe een beetje BBQ-saus voor bij de worst. Probeer gewoon eens verschillende sausjes uit bij je hapjes.

VerstuurVerstuurPin2DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Schnitzel met champignonroomsaus

    Schnitzel met champignonroomsaus

  • Hartige kaaskoekjes

    Hartige kaaskoekjes

  • macaroni met ham, kaas en prei 1

    Macaroni met ham, kaas en prei

  • Gegratineerde verse eierpasta met uiensaus en schapenkaas

    Gegratineerde verse eierpasta met uiensaus en schapenkaas

  • Gehaktballen met champignons

    Gehaktballen met champignons

  • Pulled pork van procureur

    Pulled pork van procureur

  • Kaassaus van boerenkaas

    Kaassaus van boerenkaas

  • instant noodles met kip

    Verse instant noodles met kip

  • Kruidenkaas

    Kruidenkaas van ricotta en verse kruiden

  • borrelspiesje van ossenworst met Amsterdamse uitjes en augurken

    Borrelspiesje van ossenworst met Amsterdamse uitjes en augurken

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Preistamppot
  • Pannenkoek met gist
  • Wokschotel met schouderkarbonade, prei en aardappel
  • Schnitzel met champignonroomsaus
  • Spinaziesoep met schelvis
  • Hartige kaaskoekjes

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring