• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Specials

Romero; ambachtelijk gemaakte kaas met rozemarijn

Een streekproduct uit het Groene Hart

0
Romero

Romero; ambachtelijk gemaakte kaas met rozemarijn – Nietsvermoedend komen we aan bij een boerderij in IJsselstein. Of, liever gezegd, aan de rand van IJsselstein. De boerderij ligt wat verlaten en aan de weg staat een bord waarop duidelijk gemaakt wordt dat je er kaas kunt kopen. We stappen naar binnen en worden enthousiast ontvangen in het piepkleine boerderijwinkeltje.

Er liggen verschillende soorten Nederlandse kaas, met wat lokale producten vanuit de omgeving. Geen gekke marketingproducten die er niet thuishoren, maar vooral gewoon kaas. En één van die kaasjes is de Romero. Hier op de Elisabethhoeve maken ze Romero. De boerderij is inmiddels overgenomen door de zoon van de bedenker van de Romero kaas, maar nog altijd wordt hier met heel veel passie de Romero kaas gemaakt. We nemen een kijkje in de kaasmakerij, we zien de schuren waarin de kazen liggen te rijpen, en we zijn de gelukkige redactie die een kijkje mogen nemen bij een Romero kaasje dat nog in de pers zit. Dit zijn producten waar we blij van worden.

Kaas gerijpt in rozemarijn

Romero kaas wordt op de boerderij gemaakt, dus het is een echte rauwmelkse, oude boerenkaas. Gemaakt van rauwe melk dus. Die melk komt van eigen koeien van de familie Verweij, de eigenaren van de Elisabethhoeve. Van die melk maakt Floor Verweij, de kaasmaker, een kleine kaas (4,5 kilo) die vervolgens wordt ingelegd in rozemarijn. De kruiden zitten dus alleen aan de buitenkant van de kaas, op de korst, en niet door de hele kaas heen. Hierdoor ontstaat er tijdens het rijpen van de kaas op de plank een subtiele rozemarijnsmaak. Die rozemarijnsmaak wordt overigens sterker als je de kaas in een warm gerecht gebruikt.

Romero kaas pers
Romero kaas in de pers met de rozemarijn naalden
Romero kaas rijpen
Romero kaas is rauwmelks en ambachtelijk gerijpt op de plank

Romero is een lokaal en een erkend streekproduct

Romero kaas is een erkend streekproduct uit het Groene Hart. Om in aanmerking te komen voor het keurmerk Erkend Streekproduct moet de Romero aan een aantal eisen voldoen. Dat betekent onder andere dat er een nauwkeurige omschrijving van het productiegebied, ‘de streek’, wordt gehanteerd. De grondstoffen moeten afkomstig zijn uit de streek en ook daar worden verwerkt. Daarnaast moeten de producten en de grondstoffen op een maatschappelijk verantwoorde, duurzame, manier worden geproduceerd. Dit gaat behalve over duurzaamheidseisen, ook over eisen op het gebied van dierenwelzijn. Dit wordt onder andere gecontroleerd door de stichting Streekeigen Producten Nederland.

Recepten met Romero

Natuurlijk hebben we ook recepten met Romero kaas voor je. Wat dacht je van een heerlijke kaasfondue met bier? Of maak eens een (kerst)kaasplank, vol Nederlandse kazen, waar dan natuurlijk ook een stuk Romero op hoort.

Schnitzels met gekarameliseerde ui en Romero
Recepten

Schnitzel met gekarameliseerde ui en Romero

Maak eens iets bijzonders van varkensvlees. Met schnitzels met gekarameliseerde ui en Romero zet je eens iets anders op tafel!

Check het recept of lees de infoDetails
Aardappelgratin met Romero
Recepten

Aardappelgratin met Romero

Ben je een kaas- en een aardappelliefhebber? Dan moet je echt de aardappelgratin met Romero en knoflook eens proeven. Té lekker!

Check het recept of lees de infoDetails
Kaasfondue met bier
Recepten

Kaasfondue met bier; met oude boerenkaas en Romero

Kaasfondue met bier, dat is eens wat anders dan met wijn. We gebruikten Romero en oude boerenkaas en dat geeft heel veel smaak aan de fondue!

Check het recept of lees de infoDetails
Vorige Volgende
VerstuurVerstuurPin4DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Zoek nieuwe ideeën in de hoofdgroep: Kaas.

  • tosti uit de pan met franse kaas

    Tosti uit de pan, met Franse kaas

  • Kaaschampignons met belegen boerenkaas

    Kaaschampignons met belegen boerenkaas

  • Enchilada's

    Enchilada’s

  • Quiche met cherrytomaten

    Quiche met cherrytomaten met zachte geitenkaas en rucola

  • Kaasburger met oude remeker kaas

    De ultieme kaasburger met oude-Remeker-kaas

  • Salade van rode bietjes

    Salade van rode bietjes geserveerd met geitenkaas en avocado

  • Maaltijdsalade met brie en frambozendressing

    Maaltijdsalade met brie, frambozen en frambozendressing

  • Salade van courgette

    Salade van courgette met feta en verse rucoladressing

  • Schnitzel met kaassaus van boerenkaas

    Krokante kalfsschnitzel met romige boerenkaassaus

  • Pasta gevuld met spinazie

    Pasta gevuld met spinazie, champignons en brie

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief

Nieuw

  • Uitsmijter met braadworst en champignons
  • Nectarine ijstaart of toch liever een cheesecake?
  • Verse kersen met Zwitserse room
  • Kokkels met krieltjes en spinazie
  • Spies van biefstuk
  • Ciabatta met geitenkaas en perziken

Abonneer je GRATIS op het Lekker Tafelen VersMagazine

Maximaal twee keer per week de lekkerste nieuwsbrief van Nederland in je mailbox.


Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
×

Inloggen vereist

Log eerst in om contact op te nemen met de redactie.
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Kook vers met Lekker Tafelen. Met een abonnement lees je zonder advertenties en krijg je extra functies.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring